1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Настенные кондиционеры (Сплит-системы)

Мульти-сплит системы

Кассетные кондиционеры

Напольно-потолочные

Канальные

Конвекторы

Тепловые пушки

Вибір місця для встановлення кондиціонера


Загальні правила для установки наступні:

  • Повітряний потік не повинен спрямовуватися безпосередньо на людей. При роботі на холод температура струменя повітря з кондиціонера на 7-15°С нижче, ніж температура навколишнього повітря в приміщенні. Якщо людина перебуватиме під таким потоком хоча б впродовж декількох десятків хвилин, погане самопочуття згодом забезпечене. Як правило, повітря направляють так, щоб воно проходило між робочими місцями або там, де люди знаходяться найрідше. У спальні дуже часто доводиться робити вибір, на якій стіні по відношенню до ліжка встановити кондиціонер. Найчастіше люди бояться розташовувати внутрішній блок над головою і монтують блок на стіну, до якої звернені ноги. Якщо немає можливості максимально віддалити блок від ліжка і направити повітря в інший бік, краще змонтувати його над головою. Холодне повітря при цьому потраплятиме не на голову, а в ноги, які, як правило, накриті ковдрою.
  • Внутрішній блок спліт-системи не повинен псувати інтер'єр. Звичайно, кожен замовник - сам собі дизайнер, але якісний монтаж припускає таке розташування блоку, щоб новий інтер'єр мінімально відрізнявся від старого. Звідси і рекомендації не встановлювати кондиціонер на стіну, розташовану навпроти входу.
  • Внутрішній блок повинен бути розташований так, щоб від стелі залишався вільний простір не менше 10см.
  • Не допускається монтування внутрішніх настінних блоків над шафами, комодами, якщо відстань від них до нижньої кромки внутрішнього блоку менш 70-100см. По-перше, це призводить до здування при кожному включенні кондиціонера пилу, що скупчився на верхній поверхні шафи. Більше того, близьке розташування горизонтальних поверхонь веде до створення кругообігу повітряного потоку, що призводить до зниження ефективності роботи системи кондиціонування. Потік з кондиціонера захоплюється назад в повітрозабірник, повітрообмін в приміщенні погіршується, кондиціонер, забираючи холодне повітря, починає "думати" що пора припиняти свою роботу, адже датчик температури знаходиться на вході потоку.
  • Довжина траси має бути мінімальною. Довга траса здорожує монтаж і знижує ефективність роботи. Більше за те, якщо ви вирішили прокласти трасу в коробі, то довгий короб через усю стіну сильно псує інтер'єр.

Хорошого клімату у Вашому будинку!