1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Настенные кондиционеры (Сплит-системы)

Мульти-сплит системы

Кассетные кондиционеры

Напольно-потолочные

Канальные

Конвекторы

Тепловые пушки

Відмінності спліт-системи і мультиспліт-системи


Першовідкривачами спліт-системи в 1929 році в США стала компанія General Electric, що випустила несхожий на попередні моделі сучасний прототип побутового кондиціонера. Новий нестандартний кондиціонер (спліт-система, від англійської split - розділяти) складався з внутрішнього блоку, розташованого усередині приміщення і зовнішнього блоку, спеціально винесеного за межі приміщення, а саме на вулицю. Але якщо на початку ХХ сторіччя причиною винесення компресора кондиціонера на свіже повітря була висока токсичність використовуваного в спліт-системі холодагенту, то вже в 60-і роки японці, що прагнуть до гармонії та цінують спокій і тишу, зробили це з акустичних міркувань.

Рівень шуму побутових моделей спліт-систем на сьогодні складає 35-38 дБ(А), у віконих 46-48 дБ(А). Для людини зниження шуму на 3 дБ(А) означає зменшення його удвічі!

Однією з переваг спліт-системи - є можливість вільного місцерозташування в приміщенні. Проте, не варто забувати, що розташований в кутку кімнати внутрішній блок спліт-системи стане причиною нерівномірного температурного фону, що неминуче призводить до протягів.

Безумовною перевагою спліт-систем є високий ККД. З 1КВт електроенергії спліт-система видає більше за 3кВт тепла або холоду, проти 2,2кВт, які видає віконний кондиціонер.

При купівлі спліт-системи можна вибрати тип внутрішнього блоку: настінний, підлогово-стельовий, касетний, канальний або колонний. Вибір значно звужується, коли планується кондиціонування тільки однієї кімнати, оскільки зазвичай використовується спліт-система з внутрішнім блоком настінного типу, який займає мінімум місця в приміщенні і коштує значно дешевше за спліт-системи інших типів.

Якщо кондиціонувати планується більше однієї кімнати, ідеальним рішенням є мультиспліт-система, яка передбачає роботу з одним, розташованим на фасаді будівлі ,зовнішнім блоком від 2 до 10 внутрішніх.

Особливої уваги заслуговують мультиспліт-системи - «конструктори». Такий кондиціонер дозволяє приєднати до зовнішнього блоку довільну комбінацію внутрішніх. Внутрішні блоки підбираються для кожного приміщення окремо відповідно до їх розмірів і призначення. Подібна схема доречна у випадку, коли потрібно кліматизувати квартиру з декількома невеликими кімнатами. Для стандартної кімнати 10-12м2 вистачає 1кВт холоду, при мінімальній потужності моноспліт-системи 2кВт.

Окрім мультиспліт-системи , створення комфортного мікроклімату відразу в декількох кімнатах за допомогою одного кондиціонера можливо з використанням спліт-систем канального типу. Принцип роботи такого кондиціонера полягає в розподілі охолодженого повітря через мережу повітропроводів, які прокладені від внутрішнього блоку канального кондиціонера, розташованого на підвісній стелі. Для доставки прохолоди відразу в усі кімнати, достатньо потужності охолодження і хорошого натиску внутрішнього вентилятора спліт-системи канального типу. Плюс до всього, за допомогою канального кондиціонера можна поставляти свіже повітря з вулиці.

При кондиціонуванні квартири внутрішній блок канального кондиціонера найчастіше встановлюють у приміщеннях з невеликою стельовою висотою, а саме в коридорі, туалеті і в темній кімнаті. Втрата у висоті в таких приміщеннях складе 25-40см, а в кімнатах, що кондиціонують, з підвісними стелями, де проходять повітропроводи усього 12-15см. При винесенні повітряних грат над дверима, що ведуть з кімнат в коридор, відпадає необхідність зведення фальшстелі.

На жаль, використання для кондиціонування спліт-систем канального типу унеможливлює виставляння різних температурних режимів відразу в усіх кімнатах. Потрібний режим встановлюється тільки в одному з охолоджуваних контрольних приміщень, в інших кімнатах температура регулюватиметься опосередковано. Саме з цієї причини подібне устаткування не рекомендується для охолодження приміщень з принципово різними призначеннями, приміром, дитяча і кухня, вітальня і спальня, або кімнати з вікнами, що виходять на протилежні сторони. Для вирішення цього завдання існує автоматика, за допомогою якої можливе індивідуальне регулювання температурного режиму в кожній охолоджуваній кімнаті, з підвищенням ціни на 250-300$ при розрахунку на кожну кімнату.

Хорошого клімату у Вашому будинку!